info@gozdelerotomotiv.com

Hakkımızda

Gözdeler Kauçuk > Hakkımızda

Gözdeler Hakkında

1998 yılında Gözdeler Otomotiv Yapı Malzemeleri ve Gıda San. Tic. Ltd. Şti olarak kurulmuş olup, sektördeki bilgi birikimi ve tecrübesiyle otomotiv alanında oto cam lastikleri satışı ile ticaret hayatına başlamıştır. Sektörde kısa zamanda adını duyurarak kendini kanıtlayan firmamız, gelen farklı talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda “sızdırmazlık ürünlerinin” kullanıldığı her sektörde faaliyetlerine artan bir başarı ile devam etmektedir.

Kaliteli hizmet anlayışı ile kendini kanıtlamış olan Gözdeler“Kauçukta Sınırsız Dünya”vizyonu ile yeteneklerimizin ne denli sonsuz olduğunu da özellikle vurgulamıştır. Bu, yenilikçi ve sürdürülebilir bakış açımız, müşterilerimizden haklı bir kabul ve sürekli destek görmemize neden olan en önemli kritik etkendir.

Yüksek kalitede ürünler sağlarken, rekabetçi fiyat anlayışımız ile her zaman çözüm ortağınız olmaya kendimizi adadık.

15 yıldır bizler ile beraber bu yolda ilerleyen ve büyümemize katkı sağlayan siz değerli dostlarımıza teşekkür ederiz.

Hedefimiz; kalitede sürdürülebilirlik ve koşulsuz başarıdır.

Misyonumuz

Kaliteli hizmet anlayışı ile kendini kanıtlamış olan Gözdeler, “Kauçukta Sınırsız Dünya” vizyonu ile yeteneklerimizin ne denli sonsuz olduğunu da özellikle vurgulamıştır. Bu, yenilikçi ve sürdürülebilir bakış açımız, müşterilerimizden haklı bir kabul ve sürekli destek görmemize neden olan en önemli kritik etkendir.

Vizyonmuz

YÜKSEK KALİTE

Kalite olarak her zaman en üst düzeyi planlıyoruz.

MÜŞTERİ DESTEĞİ

Ürünlerimizin her zaman arkasındayız. Her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

FAALİYET ALANLAR

Sektördeki tecrübemizin bize kattığı diğer bir artı ise faaliyet alanlarımız genişlettik.

Neden Biz?

2008‘den bu yana çalışmalarına hız veren firmamız, satış ağını güçlendirip tecrübesiyle birlikte 2012 yılında sızdırmazlığın aranan ismi konumuna gelmiştir. Şu an Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde eğitimli satış personeli ile hizmet vermektedir.

Güçlü teknik altyapısı ve tecrübeli çalışanlarına sahip firmamız; müşteri taleplerini karşılamak üzere; yeni ürün tasarım, kalıp ve tedariğini sağlayabilecek teknik donanıma sahiptir. Bütün süreçleri ISO 9001:2008 kalite sistem garantisi altındadır.

Son 5 yıldır; lastik fitilin ve bilimum kauçuk, plastik, silikon ve türevlerinin kullanıldığı her alanda yenilikçi anlayışı ile çalışmalarına devam etmektedir.

2008’den bu yana;Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan, Moldova ve Rusya’ya düzenli aylık dönemlerde ve diğer Avrupa ülkelerine ise yıllık olarak ihracatımız sürekli artarak devam etmektedir.

Kendimize karşı dürüstüz ve her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmaya kararlıyız.

Sıkça Sorulan Sorular

Doğal kauçuk, HeveaBrasiliensis ağacının lateksinden elde edilir. Kullanma sıcaklığı aralığı -60°C ile 90°C’dir. Yüksek esneklik ve mekanik özellikler gerektiren yerlerde kullanılır. Doğal kauçuğun camsı geçiş sıcaklığının (Tg) –75°C civarında olması, düşük sıcaklık özelliklerinin çok iyi olmasını sağlamaktadır. Doğal kauçuğun çok iyi çiğ mukavemeti ve tekstile iyi yapışma özelliği vardır. Bu iki özelliği ile doğal kauçuk, lastik endüstrisinde yeri doldurulamaz bir konuma sahiptir. Doğal kauçuğun çok iyi çekme dayanımı, yırtılma dayanımı ve yorulma özelliği vardır. Bu özellikleri sayesinde, dinamik uygulamalarda çok sık (motor takozları, köprü takozları, lastik karkasları gibi) kullanılmaktadır. Fakat doğal kauçuğun özellikle ısı ve ozon yaşlanma dayanımı, yağlara ve solventlere dayanımı kötüdür. Yaşlanma özelliği uygun vulkanizasyon seçimi ve koruyucular ile iyileştirilebilir. Organik solventlerle kullanılmamasına karsı, polar sıvılara dayanıklıdır. Tabii kauçuğun 2/3′ü otomobil lastiği üretiminde, kalan kısmı mekanik parçalar, ayakkabı tabanı (özellikle yüksek kalitede spor ayakkabıları), hortum, konveyör bant, yer döşemesi, sünger ve yapıştırıcı imalatında kullanılmaktadır.

EPDM kauçuk propilen ve doymamış dieninkopolimerizasyonuyla üretilen bir çeşit polimer materyaldir. Camsı geçiş sıcaklığı Tg, propilen oranına ğöre -54ºC ile –64ºC arasında değişmektedir. Bu nedenle düşük sıcaklık özellikleri iyidir.. EPM ve EPDM doymuş yapıda olduğundan, ısı, oksijen, ozon ve hava şartlarına karsı direnci çok iyidir. 150ºC’de sürekli kullanılabilirler. Etilen propilen kauçuklarının yağlara ve hidrokarbon solventlere dayanımı iyi değildir. EPDM, tekstile yapışma özelliğinin kötü olmasından dolayı tekstil endüstrinde kullanılmamasına rağmen, statik ve dinamik uygulamalarda özelliklerinin çok iyi olması nedeniyle otomotiv endüstrinde hortum ile profiller başta olmak üzere çok geniş kullanım alanına sahiptir.

 

Nitril kauçuk butadien ve akrilonitrilmonomerlerininkopolimerizasyonu ile elde edilir. Nitril grubu polar özellik verir, bundan dolayı yağlara, solventlere dayanımı çok iyidir. Özellikle aşınma dayanımı çok iyidir. Yine aynı şekilde NBR hamuruna, PVC ilavesi ile çok iyi ozon dayanımı özellikleri elde edilebilir. NBR camsı geçiş sıcaklığı Tg, akrilik nitril oranına bağlı olarak, düsük oranlarda (%18) –40ºC’den, yüksek oranlarda pozitif değerlere kadar değişebilmektedir. Akrilik nitriloranına bağlı olarak, yağa, solvente, grese dayanımı artar. Fakat diğer taraftan, nitril kauçuğun soğuğa dayanımı artan akrilik oranı ile azalmaktadır. Nitril kauçuğun ısıya dayanımı iyidir: 90ºC’de sürekli olarak, 120ºC’de 40 ğün boyunca ve 150ºC’de 3 gün boyunca kullanılabilir. Ozona dayanımı kötüdür, bu yüzden PVC ilavesi yapılır. NBR, polar olmayan kauçuklara göre önemli oranda yüksek elektrik özelliği gösterir. Bu yüzden elektrik izolasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır. NBR, conta, hortum, taşıyıcı bant, fren balatası imalatında, mil, silindir ve kazan kaplamalarında kullanılmaktadır.

 

2-klor butadieninpolimerizasyonu ile elde edilen CR, kristalizasyona eğiliminden dolayı, herhangi bir bilesen katılmadan bile tatmin edici mekanik özelliklere sahiptir. Takviye edilmiş karışımlar, çok iyi kopma dayanımına, aşınma direncine rezilyans özelliklerine ve tekrarlanan esneme dayanımına sahiptir. Aynı şekilde hava şartlarına ve ozona direnci de çok iyidir. Soğuğa dayanımı, kristalizasyon özelliğine ve camsı geçiş sıcaklığına (–45ºC) bağlıdır. Klor atomu sayesinde, CR alifatik karakterli yağlara dayanımı çok iyidir ve alevi çekince kendi kendine sönme özelliğine sahiptir. CR, otomotiv, kimya, inşaat ve makine sanayilerindeprofil,hortum, conta, taşıyıcı takoz, V kayısı imalatında kullanılmaktadır. Kristalleşme eğilimiyüksek olanlar yapıştırıcı imalatında kullanılmaktadır.

 

MÜŞTERİ DESTEĞİ

Her ürünümüzün arkasındayız.